bútorszállítás

A bútorszállítás alapjai

A bútorszállítás során gyakran felmerül a kérdés, hogyan lehet ezt a feladatot gazdaságosan és hatékonyan megoldani. Nem minden esetben szükséges bútorszállító céget hívni, különösen, ha rendelkezésre áll egy kisbusz vagy egy olyan platós autó, amelyet „B” kategóriás jogosítvánnyal is vezethetünk. Az alábbiakban bemutatjuk a bútorszállítás alapjait, különös tekintettel az ilyen járművekkel történő szállításra.

A megfelelő jármű kiválasztása

Kisbuszok és platós autók

A kisbusz és platós autó kiváló választás lehet a bútorszállításhoz. Ilyen autó például a Mercedes Sprinter, mely elegendő rakteret biztosítanak ahhoz, hogy nagyobb bútorokat is könnyedén elszállítsunk.

Nagyon fontos ellenőriznünk az autó állapotát és biztonságát a szállítás előtt. Már csak azért is elengedhetetlen a jármű műszaki állapotának alapos ellenőrzése, hogy észrevegyük az esetleges hibajeleket. Az említett  Mercedes Sprinter ABS vezérlője (ABS kocka / ABS tömb) például gyakran meghibásodik. Ha lent fog a fék, beesik, becsúszik lassan a fékpedál, vagy szivárog a fékfolyadék az ABS tömb alján, kezdjünk el erősen gyanakodni, mert a fékhatás valószínűleg gyengébb, az autó nem biztonságos, mert egy esetleges blokkolásnál könnyen kipördülhet, akár fel is borulhat. A rewopro.hu oldalon megtaláljuk a tökéletes megoldás lehetőségét az ABS hibára.

Ezen kívül az alábbiakat érdemes szem előtt tartani:

  • Gumik állapota: Győződjünk meg arról, hogy a gumik megfelelően fel vannak fújva és nem kopottak.
  • Világítás: Vizsgáljuk meg a lámpákat, hogy minden világítási eszköz megfelelően működik-e.
  • Olaj- és folyadékszintek: Ellenőrizzük az olajszintet és a hűtőfolyadékot, hogy elkerüljük a motor túlmelegedését.

Jármű bérlése vagy kölcsönzése

Bérlés

Ha nincs saját járművünk, bármikor bérelhetünk egy kisbuszt vagy platós autót. Sok autókölcsönző cég kínál ilyen járműveket, amelyek rövid- és hosszú távra is bérelhetők. A bérlés során ügyeljünk arra, hogy a jármű megfelelő műszaki állapotban legyen, és ellenőrizzük az esetleges sérüléseket, hogy elkerüljük a későbbi vitás helyzeteket.

Kölcsönkérés

Alternatív megoldásként kölcsön is kérhetünk egy kisbuszt vagy platós autót ismerősöktől vagy rokonoktól. Ez költséghatékony megoldás lehet, de fontos, hogy a jármű műszaki állapotát ugyanúgy ellenőrizzük, mint bérlés esetén.

A jármű felszereltsége

Rögzítő eszközök és csomagolás

A bútorszállítás során különös figyelmet kell fordítani a rakomány megfelelő rögzítésére és csomagolására:

  • Rögzítőhevederek: Használjunk erős rögzítőhevedereket, hogy a bútorok ne mozduljanak el a szállítás során.
  • Párnázás: A bútorokat csomagoljuk be takarókba vagy buborékfóliába, hogy megvédjük őket a sérülésektől.
  • Egyenletes elosztás: Ügyeljünk arra, hogy a rakomány egyenletesen legyen elosztva a járműben, elkerülve a túlterhelést egy adott ponton.

Vezetési tanácsok bútorszállítás közben

Lassú és óvatos vezetés

A bútorok szállítása közben mindig vezessünk lassan és óvatosan. A hirtelen fékezés vagy gyorsítás könnyen elmozdíthatja a rakományt, ami balesetveszélyes lehet. Éppen ezért is fontos a kifogástalan fék.

Kanyarodás és sávváltás

Kanyarodáskor és sávváltáskor legyünk különösen óvatosak. A magasabb járművek könnyebben felborulhatnak, ha túl gyorsan hajtunk be egy kanyarba.

A bútorszállítás kisbuszokkal és platós autókkal egyszerű és gazdaságos megoldás lehet, ha figyelmet fordítunk a jármű megfelelő állapotára és a rakomány biztonságos rögzítésére. Legyen szó bérlésről vagy kölcsönkérésről, a fenti tanácsok betartásával zökkenőmentesen és biztonságosan szállíthatjuk bútorainkat.